Wielki Czwartek

Dziś (a właściwie wczoraj) rozpoczęło się Święte Triduum Paschalne. W Kościele Katolickim dzień ten jest wspomnieniem ustanowienia przez Chrystusa sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. 
Tak jak Eucharystia nie może istnieć bez kapłana, tak kapłan nie będzie spełniał swego powołania bez Eucharystii.
Wielki Czwartek to także ten dzień i noc, w którym Chrystus przed dwoma tysiącami lat spędził czas na modlitwie w Oliwnym Ogrodzie ze swoim Ojcem, prosząc o oddalenie Kielicha. Dziś my stajemy się Uczniami, którzy przyjmują Ciało i Krew w postaci Chleba i Wina. Jutro po raz kolejny przejdzie tę samą mękę podczas drogi krzyżowej. Tym razem nam dane jest kroczyć tą drogą tuż obok niego; znosić ból, cierpienie, ocierać twarz, pomóc wstać podczas upadku. Tylko ode mnie (Ciebie) zależy w jaki sposób wykorzystam szansę daną mi od Boga. 


Czy z należytym szacunkiem przyjmę ofiarę Pana? 
Czy w dobie telefonii komórkowej i Internetu nie zapominamy o tym jaka jest istota świąt, które właśnie przeżywamy? 
Czy codzienność nie doprowadza do tego, że ze sprawami mistycznymi przechodzimy do porządku dziennego? 
Czy można zapobiec takiemu rozwojowi, które nijak nie uznaje w swoich ramach Kościoła i Religii? 


Czy możemy coś z tym zrobić?


TAK!


Triduum Paschalne - tak, to czas dla Ciebie i dla mnie dany od Boga, aby się zatrzymać i pomyśleć. Aby przeżyć jego mękę w głębi siebie. Aby wyciągnąć z niej należytą naukę... Kroczenie przez życie z Bogiem za rękę jest fajne! Spróbuj i przekonaj się sam, właśnie teraz masz do tego najlepszą okazję.

Komentarze

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!