Droga do Nieba.Każdy musi w życiu gdzieś kiedyś pójść. W życiu człowieka po prostu przychodzi taki moment, kiedy nie można już dłużej stać w miejscu. Często wówczas wykręcamy się mówią, że mamy mało czasu, że miejsce, do którego mamy się udać jest za daleko, że coś jest nieosiągalne...
 
Pewien znajomy, któremu dedykuję dzisiejszy wpis, gdy wspomniałam, że chciałabym pojechać kiedyś do Brazylii, ale to trochę daleko, powiedział mi, że "daleko jest tylko Niebo, reszta - wszystko jest możliwe". To prawda, droga do Nieba jest długa i kręta, wyboista, z licznymi przeszkodami. Żadna z ziemskich dróg nie jet tak trudną do przebycia. Gdy wyruszamy w drogę zabieramy ze sobą mapę, kompas, atlas.
Zazwyczaj nie lubimy chodzić sami, droga mija przyjemniej, gdy ktoś kroczy nią razem z nami. Na drodze do Nieba za mapę posłuży nam różaniec. Śpiew i modlitwa są jak kompas, busola. W tę podróż mimowolnie zabieramy ze sobą kompana - Boga. Trwając w komunii z Bogiem owa droga wcale nie musi być ciężka. On jest tym właśnie przyjacielem, który opatrzy zdarte stopy, wysuszy przemoczone ubrania. Opatrunkiem ran, które wynikną z pokonywania drogi do Nieba jest sakrament Pojednania. Właśnie tam Chrystus - Lekarz dusz ludzkich udziela nam pierwszej, niezbędnej pomocy. Dobrze, gdy oprócz Boga tę drogę pokonują razem z nami nasi ziemscy przyjaciele. Warto jest mieć obok siebie kogoś, kto swoją postawą umocni naszą wiarę, a komu też my sami możemy pomóc w momentach kryzysu. Wówczas razem możemy jeszcze bardziej podobać się Bogu. A idąc z Bogiem za rękę szybciej osiągnie się cel na owej mapie życia.

Weź swój różaniec do ręki, on poprowadzi Cię jako Boży GPS do bram Nieba!

A jeśli podejmie się trud i ruszy się w ową drogę życia - każda inna przeszkoda, drobne cele do osiągnięcia, marzenia do spełnienia, każda ścieżka prowadząca do tej głównej Drogi nie będzie żadnym problemem. Jeśli czegoś bardzo chcemy - wszystko jest możliwe!

Wpis powstał w podziękowaniu dla kl. Adriano K. za dobre słowo, które stało się podstawą do napisania tej notatki. Obrigado!

Komentarze

  1. to piękne slowa

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziwny blog... Hmm Mowa o Bogu a w tle zapożyczony, czy też ściągnięty obrazek schodów do nieba które są częścią artystyczną satanistycznej grupy metalowej...

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!