Przyjaciela mam...


Przyjaciela mam, co pociesza mnie,
Gdy o Jego ramię oprę się.
Tak często w naszym życiu stajemy przed różnymi wyborami.. A to nowa szkoła, a to kolor farby do pokoju, a to bluzeczka bez rękawków, a może T-shirt... Bóg dał nam wolną wolę. W każdej kwestii mamy możliwość dokonania wyboru; nie ma sytuacji bez wyjścia. Czym zazwyczaj kierujemy się dokonując owych wyborów? Czy decyzje, które podejmujemy pokierowane są tylko naszą wygodą, zachciankami naszego umysłu? Każdemu z nas nie raz podwinęła się w życiu noga. Właśnie wtedy Bóg czeka na nas najbardziej. Czeka na nas w konfesjonale, by z nami porozmawiaćwyjaśnić błędy, które popełniamy. Kiedy mam problem rozmawiam z przyjacielem. Zwierzam mu się, mówię co leży mi na sercu, z czym sobie nie radzę. Często zdarza się, że nie wie co ma mi odpowiedzieć, jak doradzić. Często zdarza się, że po ludzku nie potrafi dobrać słów, by nie pogorszyć sytuacji. Wówczas wystarczy jego uśmiech. Nawet jeśli nie możemy się spotkać na żywo, czuję jego pocieszenie na swoim ramieniu. Magia przyjaźni.
Dlaczego, gdy popełnię grzech (mam problem i to ogromny) często nie zwracam się do Najlepszego Przyjaciela? Dlaczego do Niego nie pójdę z owym *problemem*? Dlaczego nie posłucham co On ma mi do powiedzenia, nie pozwolę Mu się przytulic, pocieszyć? Ze swoim ziemskim przyjacielem nie zawsze mogę się spotkać. Często dzielą nas dziesiątki, a nawet setki kilometrów odległości. Nie mam mu za złe tego, że nie może być przy mnie zawsze, gdy tego potrzebuję. Taki sam system działa w stronę odwrotną. Chciałoby się rzec uroki tego świata, ale przecież został on stworzony przez Najwyższego. To my, ludzie uczyniliśmy go tak skomplikowanym, właśnie przez to, że Bóg dał nam wolną wolę. Musimy doskonalić się w sztuce podejmowania właściwych wyborów. W odróżniania dobra od zła. Jeśli ktoś postawi mnie przed wyborem życia (zbawienia) lub śmierci (potępienia) - co wybiorę? Człowieku, masz wolną wolę, wykorzystuj ją mądrze. Wykorzystuj jeden z najpiękniejszych darów, jakie w życiu otrzymałeś tak, aby na końcu nie żałować ani jednej chwili. Ziemski przyjaciel może być na "drugim końcu" świata, gdy Tobie dzieje się krzywda. To nie jest jego wina. Ale Najlepszy Przyjaciel jest zawsze na miejscu. Nie mając problemu, aby się z Nim spotkać powinnam wręcz biec ze łzami w oczach z każdym problemem. Przecież wiem doskonale, że On zna odpowiedź na wszystko i jest Ukojeniem w każdym cierpieniu. Przecież wiem doskonale, że zawsze mnie wysłucha. Nie bójmy się powierzać naszych spraw Najlepszemu Przyjacielowi. On jest pozbawiony ludzkich ułomności, nie rozpowie innym tego, co nas dręczy. On zawsze czeka... Zawsze jest "gdzie dwaj lub trzej...". 


Jeśli tylko masz problem idź. Konfesjonał jest miejscem, w którym Najlepszy Przyjaciel rozwiąże Twoje problemy i powie Ci jak dokonywać dobrych wyborów. 

Komentarze

 1. Podoba mi się to co piszesz :) Chciałabym w taki sposób pisać o Bogu, ale moja wiara jest jeszcze zbyt mała, a ja wciąż mam wiele załamek. Ja należę do Ruchu Światło - Życie i wiem, że gdyby właśnie nie Bóg, już by mnie tu nie było, ale to też zasługa moich ziemskich przyjaciół.Będę tutaj zaglądała częściej, bo nic tak nie umacnia jak świadectwo drugiego człowieka. Zapraszam do siebie www.feelsometimes.blogspot.com
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg kocha Ciebie dzisiaj, kochał Ciebie wczoraj i będzie kochał Ciebie jutro taką samą bezgraniczną i bezwarunkową miłością, rzuć się w Jego ramiona i zaufaj Mu,a On Sam będzie działał :))Szczęść Boże :))

   Usuń
 2. Tak, jest najlepszym Przyjacielem, który nigdy nie zdradzi, który nieustannie nam towarzyszy mimo, że my często zapominamy Jego obecności. Najpiękniejszym momentem dla mnie podczas spowiedzi, jest fakt, że kapłan jest tylko narzędziem w rękach Boga, jest by mi doradzić, pomóc, ale i naprowadzić. Wspaniałe uczucie, gdy idąc w sercu czuję niepokój, a wychodząc mam siłę, odwagę i pokój serca. (:

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża