Nic nie dzieje się przypadkiem!

Wiele razy mówimy, że coś stało się przypadkowo, że było zbiegiem okoliczności. Czy jednak faktycznie to co my uważamy, za zrządzenie losu, przypadkowe zdarzenie jest "przypadkiem"? Znajomy Kleryk Wojtek napisał mi niedawno, iż przypadek "to taki sposób działania Ducha Świętego który powoduje że w życiu człowieka nie ma przypadków". Coś w tym jest...


Jakiś czas temu przekonała się sama doskonale o tym, że przypadków nie ma. Odtąd potrafi wyjaśnić racjonalnie i świadomie każde działanie, które wydawało mi się dotychczas przypadkiem. Od kilku dni myślała o swoim życiu. O ludziach, którzy pojawili się na mojej drodze, dawnych przyjaźniach, z których pozostała "znajomość" w rankingu na portalu społecznościowym, o dobrych koleżankach, kolegach, z którymi można czasem pożartować, pogadać "co tam u Ciebie?", ale nic więcej. Właśnie nad tym "nic więcej" zastanawiała się najbardziej. Bo tak właściwie wydawało jej się, że nie ma w jej życiu OSOBY, której mogłaby wszystko powiedzieć, kogoś mimo wszystko, do "tańca i różańca". Miała wrażenie, że jej jedynym przyjacielem jest Bóg i nikt inny... Właśnie tego wieczoru, gdy od trzech dni ta myśl nie dawała jej spokoju i co raz bardziej ją przygnębiała zadzwonił telefon, od kogoś, kogo zupełnie się nie spodziewała. Pierwsze wrażenie - zdziwienie, szok, wymieszane z niepokojem, radością, lękiem, nieśmiałością... Kompletna mieszanina uczuć. Po zakończonej rozmowie czuła, że był to wyraźny znak od Boga. Tak wyraźnego jeszcze nie dostała nigdy. To tak jakby Bóg chciał przez ten telefon powiedzieć jej "Nie jesteś sama, odrzuć od siebie te myśli.". To było dla niej coś wyjątkowego, nigdy wcześniej nie zaznała takiego uczucia. Po odłożeniu słuchawki uklęknęła przed Krzyżem, który wisiał nad jej łóżkiem i podziękowała Ojcu za to co dla niej uczynił. Doskonale wiedziała, że to nie był przypadek. Że ów zbieg okoliczności powiązany z tym o czym myślała i tym co się stało było działaniem Ducha Świętego.

A ile razy w Twoim życiu dostałeś od Boga taki znak? Znak, który odczytałeś jako kolejny "przypadek"?
 
Może warto w końcu zauważyć, że NIC NIE DZIEJE SIĘ PRZYPADKIEM! Nasze życie, cały ten świat został zaplanowany przez Ojca w momencie Stworzenia. Mamy wolną wolę, owszem, ale gdy człowiek wybiera wbrew założeniu Pana to On i tak, znajdzie inną drogę, by do ów człowieka dotrzeć.

"Jeśli chcesz rozbawic Pana Boga, powiedz mu o swoich planach". ;)

Komentarze

  1. Zgodzę się z tym co napisałaś. Nie ma przypadków, bo nawet jeśli coś wydarzy się niespodziewanie to zawsze ma to jakieś podłoże. Pamiętam sytuacje, że powiedziałam, że chciałabym, by ktoś raz zwrócił na mnie uwagę i spełniło się, nie cały miesiąc później. Ktoś by mi powiedział, że to przypadek, ale ja wiem, że to nie był przypadek, a spełnienie mojej próśby, bo przecież Bóg widzi i słyszy wszystko o czym mówimy i myślimy. Dziękuję po raz kolejny za mocne słowa!;) Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?