Niepokalana Słoneczna Pani.

''Co dla zmysłów niepojęte, niech dopełni wiara w nas''

Właśnie tak należy nam ustosunkować się do dzisiejszego święta. Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Coś czego ani badania naukowe, ani filozofia, ani żadne inne dziedziny wykorzystujące ludzki mózg jako podstawowe narzędzie, nie są w stanie wyjaśnić tego ogromnego cudu jaki się wówczas zdarzył.


Ona, młoda dziewczyna, 16 letnia (niektóre źródła podają, iż miała lat 14) wypowiada swoje ''FIAT - niech tak się stanie''. Była zdumiona, nie wiedziała przecież wcześniej, że dostapi zaszczytu bycia Matką samego Boga. Nikt nie wysłał do niej dzień wcześniej SMSa, ani nie napisał jej na Facebookowej tablicy, że jutro wieczorem przyjdzie do niej Archanioł Gabriel zwiastować cudowną nowinę. Była zdumiona, ale powiedziała "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa". Ileż tej maryjnej dojrzałości i odwagi (nie brawury, ale odwagi serca) jest dziś w młodych dziewczynach?
Maryja Niepokalanie Poczęta - niesamowita dziewczyna, skromna, pokorna, zaufała Bogu, który miał się stać jej synem. Nie bała się tego co będzie później. Była świadoma tego, że Bóg wybierając właśnie ją chcę, by to właśnie ona podjęla te wzywanie. Wiara przezwyciężyła strach. Maryja czuła, że Bóg, którego miała stać się matka, otacza ją szczególną opieką i nie grozi jej nic złego.
Niepokalane poczęcie. Największa tajemnica świata, największa tajemnica nauki... Dla Boga nie ma nic niemożliwego! Ta skromna dziewczyna, pełna łaski, nie odwróciła się od swojego powołania. Odczytała je doskonale, wypełniła i wypełnia je nadal, do dzisiejszego dnia.
Ojcze, proszę, niech i ja potrafię wypowiadać swoje FIAT każdego dnia, na wszystko co masz dla mnie przygotowane. Niepokalana Słoneczna Pani wspieraj mnie swoim wystawienniczem i w mojej różańcowej modlitwie w wypełnianiu powołania, które Bóg przeznacza dla mnie.

"O Maryjo bez grzechu poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy."

Komentarze

  1. 8 grudnia to dla mnie dzień szczególny, czuję się związana z tym świętem. Dla Ruchu Światło - Życie jest to uroczystość patronacka, ale to nie powód dla którego tak bardzo związana jestem z tym świętem.
    W wspaniały sposób napisałaś o tym Niepokalanym Poczęciu NMP, szczególnie urzekł mnie ten akapit:
    "Ona, młoda dziewczyna, 16 letnia (niektóre źródła podają, iż miała lat 14) wypowiada swoje ''FIAT - niech tak się stanie''. Była zdumiona, nie wiedziała przecież wcześniej, że dostapi zaszczytu bycia Matką samego Boga. Nikt nie wysłał do niej dzień wcześniej SMSa, ani nie napisał jej na Facebookowej tablicy, że jutro wieczorem przyjdzie do niej Archanioł Gabriel zwiastować cudowną nowinę."

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża