Trzej Królowie.Jest na początku każdego nowego roku taki dzień, który w Kościele Katolickim nazywany jest Świętem Objawienia Pańskiego tudzież potoczniej mówiąc wspomnieniem Trzech Króli. Trzej Mędrcy, bo i tak ich nazywamy, przychodzą aby pokłonić się nowo narodzonemu Królowi. 

Niewiele o nich wiemy, poza tym, że do Betlejem prowadziła ich Gwiazda i że Anioł przekazał im, aby z tym w co uwierzyli i co zobaczyli nie poszli do Heroda.

 
Trzej Królowie o symbolicznych imionach; Kacper - skarbnik, Melchior - "Bóg jest moją światłością" i Baltazar - "niech pozostanie przy życiu". Małemu Bogu przynoszą złoto, kadzidło i mirrę. Podarunki złożone przy żłóbku Jezusa świadczą o tym, że Mędrcy odkryli w nim Boga, Władcę i Człowieka. Kadzidło bowiem palono tylko bogom, złoto oznaczało bogactwo, możność, a mirra służyła do balsamowania ciał zmarłych ludzi.

Bóg po raz pierwszy objawia się ludziom - Trzem Królom. To właśnie oni są symbolem ludzi całego świata. Bóg przychodzi na świat, aby zamieszkać pośród ludzi.
 
Bóg przyszedł na świat, aby zamieszkać wśród nas. 
Spieszmy za Gwiazdą i Trzema Królami ze Wschodu, aby oddać mu pokłon.

Komentarze

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża