Wieczór agonii...

Wielki Piątek. Kolejny dzień Triduum Sacrum. Dzień zadumy, cierpienia, smutku... Dzień Krzyża Świętego.

 
Z jakże szczególną uwagą patrzę dziś na Krzyż. I przepraszam Boga adorowanego w Najświętszym. Sakramencie za wszystkie grzechy, winy za które musiał umrzeć Najwyższy abym ja miała życie wieczne. To z pewnością nie jest zwykły piątek, taki jak pozostałe +/- 51 innych w roku. Co więcej to nawet nie jest taki sam piątek jak inne w Wielkim Pośc ie. Wczoraj braliśmy udział w przygotowaniu do tego dnia. Byliśmy na Ostatniej Wieczerzy naszego Pana. Byliśmy tam razem z Jego uczniami, ale wiemy przecież, że ich zabrakło na krzyżowej drodze... Tylko nieznajoma Weronika i przypadkowy Szymon na chwilę ulżyli mu w cierpieniu.


Dziś patrzę na krzyż i choć może nie rozumiem to jednak wierzę, iż śmierć mojego Pana była warunkiem koniecznym i jest warunkiem koniecznym, abym ja dziś podziękowała Bogu za to, iż z miłości do mnie zszedł z Nieba i uniżył Samego Siebie, aby pokazać jak mnie kocha. Dziś uświadamiam sobie jak obojętny.jest Bóg dla ludzi, że musiał dokonać aż takiego aktu, jak wydanie na śmierć swojego syna, aby udowodnić swoją niezmierzoną miłość do człowieka.Dziś w końcu przychodzi czas na przemyślenie swojej wiary. Jaki jest pmój stosunek do krzyża, do Boga? Wydarzenia Świętego Triduum Paschalnego zawierają w sobie najważniejsze prawdy Credo każdego z nas. Dziś mamy możliwość wzięcia udziału w tym, co na codzień wyznajemy i do czego się przyznajemy, bo jesteśmy chrześcijanami.

Nie bądź wierny Bogu tylko w tych dniach. Niech dzisiejsza refleksja nad swoją postawą jako chrześcijanina niesie za sobą pogłębianie wiary każdego dnia, czy to Święta Paschalne czy zwykły wtorek, środa, sobota... Patrz na krzyż zawsze z taką samą miłością z jaką patrzysz nań dziś, przepraszaj Boga za grzechy, które są kolejnymi, nowymi wbijanymi od dwóch tysięcy lat gwoździami w Jego dłonie i stopy i ufaj Jego miłosierdziu...

Komentarze

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża