Do Miłosierdzia Twego...

Niedziela po Wielkiej Nocy od 2000 roku obchodzona jest jako Niedziela Bożego Miłosierdzia. Orędzie jakie światu, na prośbę samego Chrystusa, przekazała św. Faustyna niesie w nasze serca szczególny pokój i nadzieję.
 


Chrystus mówi dziś do nas "Nie lękajcie się. Modlcie się i ufajcie memu Ojcu. Ufajcie, że Pan jest dobry i miłosierny. Że Pan jest Miłością". Bóg jest Miłością. Czy pamiętam o tym w swoim codziennym życiu? Wtedy, gdy dzieje się, źle i bluzgam niejednokrotnie na Tatę, oburzam się, jak On mógł do różnych rzeczy dopuścić z pewnością nie ma we mnie myśli o tym, że Bóg jest miłosierny. A jednak On codziennie mówi nam, że nas kocha.
Ktoż inny byłby w stanie ofiarować samego siebie za innych? Bezinteresownie poddać się niesprawiedliwej karze z MIŁOŚCI do bliźniego? Przypomnij sobie ile razy Bóg okazał wobec Ciebie swoje miłosierne serce. Żyjesz, a to już pierwszy punkt przejawu Jego nieskończonej miłości. Nie mów więc, gdy Ci źle, że Boga nie ma, a na pewno nie jest Miłością. Ufaj...
 
 
 
Być może ktoś zauważył już, iż na samym dole mojego bloga się pojawiło się okienko YT z cudowną oczywiście samą w sobie, ale też muzycznie, Koronką do Miłosierdzia Bożego. Zachęcam wszystkich do odmawiania tej przepięknej modlitwy nie tylko dziś, nie tylko o godzinie 15:00, ale zawsze w momencie, w którym przychodzi zwątpienie, zmartwienie, kiedy po ludzku wydaje Ci się, że Bóg już Cię nie kocha. Powtórz szczerze i z ufnością "Jezu ufam Tobie", a blask Miłości, którą jest nasz ukochany Ojciec wypełni Twoje serce i rozpromieni twarz.

Misericordias Domini in aeternum cantabo.

Komentarze

  1. Pięknie napisane, aż mi żadne inne słowa nie przychodzą do głowy.

    Pozdrawiam ;)

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!