Uśmiechnij się!

Kiedy za oknem coraz zimniej, rano długo ciemno, popołudniu szybko nadchodzi mrok, jedyne czego pragniemy to zaszyć się w czterech ścianach z kubkiem herbaty w ręku, pod kocem lub kołdrą, z dala od reszty świata. Jesienna chandra. Mało kto widzi wówczas świat w palecie barw. Ba... paleta ta ogranicza się przeważnie wówczas do odcieni bieli, czerni i szarości... A przecież wcale nie musi tak być! 
 
 

Pewnie niewielu uwierzy mi, że jest na to rada. A taką właśnie radę, wielokrotnie powtarza do nas Papież Franciszek. UŚMIECHNIJ SIĘ! Wypowiadanie przez Ojca Świętego przy każdej możliwej okazji, ale przede wszystkim ukazujące się w jego postawie, gestach, działaniu.
 
Obok głębokiej wiary i miłosierdzia do bliźnich Papa Francisco kieruje do nas prostą, ale niezwykle doraźną i konkretną złotą myśl -  „Chrześcijanin nigdy nie może być smutny”.  Chrześcijanin nieustannie powinien przypominać sobie, że jednym z przejawów Ducha Świętego jest właśnie radość. Święty Filip Neri powiedział "radość jest najlepszą drogą do osiągnięcia doskonałości". A doskonałość to świętość więc...
 
 
Proponuję mały eksperyment...jedyne czego potrzebujesz to trochę chęci, i własna twarz (i uradowane serce)
 
„Chrześcijanin nigdy nie może być smutny”. Niech będzie to motto moje i Twoje na jesień, zimę, ponure, deszczowe dni, kiedy brak Ci chęci do czegokolwiek i nie masz ochoty z nikim rozmawiać. A najlepszy sposób na chandrę? MODLITWA. Nasz kochany Tata w Niebie zawsze Cię pocieszy, otrze łzy, przygarnie do siebie. Dla Niego też przyjemniejszym widokiem jest Twoja UŚMIECHNIĘTA BUZIA, a nie 'woda' na policzkach :-) Szarość zimy zmieni się w kolory świata, kiedy zaczniemy uśmiechać się do siebie nawzajem, od szczegółu do ogółu... od jednostki do społeczeństwa... Uśmiech też działa na zasadzie reakcji łańcuchowej. Sprawdź to i - WEŹ SIĘ UŚMIECHNIJ! :)
 

Komentarze

  1. Radość przedłuża nasze życie, że tak pozwolę sparafrazować cytat z Mądrości Syracha. Ja miałam mały dołek, ale już z niego wychodzę. UŚMIECH na twarzy i do przodu!
    Nie wiem czy się orientujesz, ale przeniosłam swojego bloga o wierze pod adres: www.obiektchroniony.blog.deon.pl , większość postów została tam przeniesiona.

    Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża