Wielka Sobota.

Pan Jezus został złożony wczoraj w grobie. Dziś jest dzień, kiedy ze szczególną czcią adorujemy Go w postaci Najświętszego Sakramentu. Lubię Wielką Sobotę. Lubię zanurzyć się w spotkaniu sam na sam z Nim, w Jego Miłości, Jego ramionach, które obejmują mnie, gdy wpatruję się w monstrancję. Uwielbiam kiedy spotykają się nasze spojrzenia. Wielka Sobota jest okazją do intymnego spotkania z Bogiem.

 
Cisza Wielkiej Soboty ma w sobie coś z tajemniczości, niezwykłości, niesamowitej magii. Ten czas od Męki Pańskiej w Wielki Piątek do Zmartwychwstania w Wigilię Paschalną dzisiejszego wieczoru jest dany nam od Boga, aby się do Niego zbliżyć. To dziś właśnie mamy niepowtarzalną okazję, by wyznać Mu swoją miłość, by się pożalić, wypłakać, podziękować. Warto z tego czasu skorzystać. Warto oderwać się od przygotowań świątecznych w domu, kuchni, od zakupów, sprzątania i spędzić choć kilka minut z Nim.

Uwielbiam kiedy spotykają się nasze spojrzenia. Nie dalej jak miesiąc temu wpatrując się w Eucharystyczne Ciało Chrystusa podczas adoracji przeżyłam coś niezwykłego. Nawet nie wiem, w którym momencie Biała Hostia ukryta w monstrancji na ołtarzu zaczęła na mnie patrzeć oczami Chrystusa. Jego wzrok spotkał się z moim naprawdę, nie tylko symbolicznie. Miałam przed sobą przez kilka minut twarz Jezusa, patrzył na mnie jak z najpiękniejszego obrazu. Dziś znów się z Nim spotkam. Dzięki Ci Boże za Wielką Sobotę. Dzięki Ci za ciszę tego dnia, za skupienie, za czas do modlitwy, do spotkania z Tobą, do adorowania Ci. Dzięki Ci za to, że mogę stać przed Tobą i nic nie muszę mówić, bo Ty wiesz wszystko i znasz mnie na wylot.

Komentarze

 1. Good day! This is my first visit to your blog! We are
  a collection of volunteers and starting a new project
  in a community in the same niche. Your blog provided us beneficial information to work on.
  You have done a extraordinary job!

  Feel free to visit my web site - Maigrir Avec La Cannelle
  (Alturl.Com)

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża