Bóg w Ciebie wierzy!

Ile razy w życiu uważasz, że do czegoś się nie nadajesz, że nie ma dla Ciebie zajęcia, kierunku studiów, pracy? Jak często wydaje Ci się, że jesteś tak beznadziejny, że lepiej niczego nie dotykać, bo cokolwiek spróbujesz zrobić i tak zakończy się fiaskiem? Czy nie jest tak, że siadając przy kartce papieru podzielonej na "WADY" i "ZALETY" po stronie wad lista nie ma końca, a po stronie zalet wyrazów jest tyle ile palców u jednej ręki?A Bóg Ci mówi, że w Ciebie wierzy. To nie tylko tak, że Ty wierzysz w Niego. Nie tylko Ty codziennie swoją modlitwą, postawą, swoim życiem wyznajesz wiarę w Boga. On codziennie pozwalając Ci się obudzić, pozwalając Ci podejmować nowe działania, pozwalając Ci żyć wyznaje swój akt wiary w Ciebie!

Nie warto poddawać się pomimo wielu porażek. Dotyczy to zarówno prostych, przyziemnych dziedzin życia jak i sfery duchowej. Pewnie wielokrotnie przystępując do spowiedzi myślisz sobie, znowu idę z tym samym problemem, znowu popełniłem ten sam grzech, jestem taki beznadziejny. Również wtedy Bóg mówi Ci - wierzę w Ciebie! Bóg mimo kilkunastu, kilkudziesięciu, albo nawet kilkuset naszych upadków za każdym kolejnym mówi Ci - nadal w Ciebie wierzę. Nadal Cię kocham. Nadal możesz do mnie przyjść i się przytulić i nigdy nie będziesz dla mnie nieudacznikiem i niezdolnym do niczego człowiekiem. Czasem po ludzku trudno jest uwierzyć w siebie, ale warto to zrobić mając na uwadze fakt, że On, Najważniejszy z ważnych w naszym życiu nigdy nie wątpi w nasze możliwości i umiejętności, a wręcz przeciwnie, kiedy tylko się do tego przekonamy pozwala naszym zdolnościom się rozwijać.


Bóg w Ciebie wierzy. On, Pan Życia i Śmierci, Król królów, Pan Panów, Stwórca i Władca wszelkiego stworzenia, troskliwy Ojciec nie zwątpił w Ciebie ani przez chwilę od momentu, kiedy stworzył Cię w swoich myślach, a później w łonie Twojej matki i nie zwątpi w Ciebie aż do końca świata i jeden dzień dłużej. Najważniejsze abyś to zrozumiał i abyś Ty uwierzył w to, że On na Ciebie liczy i że "do większych rzeczy jesteś stworzony".

Komentarze

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!