Jesteś cudem!

Pewnie nie raz wydaje Ci się, że żeby być kimś trzeba dużo zarabiać, pojawiać się na ekranie telewizora, czy na pierwszych stronach gazet. Że trzeba wywrócić świat do góry nogami, aby stać się ważną osobą w tym świecie, aby coś znaczyć. I pewnie, gdyby ktoś powiedział Ci dziś, że jesteś największym cudem na świecie machnąłbyś ręką i powiedział, że nie ma gadać głupot.Od pierwszych chwil naszego życia jesteśmy największym skarbem dla naszych rodziców. Troszczą się o nas, opiekują się nami. Jesteśmy ich oczkiem w głowie. Kochają nas bezinteresownie, niezależnie od tego, czy jesteśmy ubrudzeni błotem, czekoladą lub smarem samochodowym. Niezależnie od tego, czy dostajemy w szkole piątki czy jedynki. Kochają nas niezależnie od tego, czy mamy włosy blond, rude, czy ciemne i wreszcie kochają nas bezgranicznie i są w stanie oddać za nas swoje życie.

Ten wpis dedykuję do wszystkich tych, którzy uważają, że nie są nikim nadzwyczajnym i gdyby właściwie zabrakło ich na tym świecie nikt prawdopodobnie nawet by tego nie zauważył. Bóg jest naszym Ojcem. To On od początku ukochał nas jeszcze zanim pojawiliśmy się w łonie matki. To On czuwa nad Twoim i moim życiem niezależnie od tego, czy my tego chcemy, czy nie. Bóg kocha nas bez względu na to, czy my sami siebie kochamy i czy nam się podoba to, kim jesteśmy, czy nie. Być może wydaje Ci się, że nie masz wpływu na całą ludzkość żyjącą na świecie i masz pewność, że sam świata nie zbawisz, ale uwierz mi, że jest na świecie chociaż jedna osoba, która żyje i ma chęć życia właśnie dzięki Tobie. Może to starsza pani, której ustąpiłeś miejsca w komunikacji miejskiej, może to właśnie ten żebrak, któremu raz jeden tylko podarowałeś swój grosik, który Tobie i tak nie robił różnicy swoją obecnością w portfelu lub jej brakiem, być może to kolega ze szkoły, któremu dałeś spisać zadanie domowe z matematyki. Może właśnie od tego zadania zależało całe jego życie. Nie myśl, że jesteś beznadziejny. Jesteś cudem! I nawet jeśli trudno Ci w to uwierzyć to Bóg mówi Ci to każdego dnia. Uśmiech jednego człowieka, który pojawił się na jego twarzy dzięki Tobie jest więcej wart niż miliony na koncie, ilość samochodów w garażu i stanowisko jakie w życiu zajmujesz.


Bóg nigdy nie żałuje żadnego aktu stworzenia. To zdanie, które wypisałam z książki pt. "Jesteś cudem" autorki Reginy Brett. Książka ta razem ze swoją bliźniaczą siostrą "Bóg nigdy nie mruga" tej samej felietonistki to doskonałe poradniki życia. Nawet jeśli Tobie wydaje się, że nie powinno Cię być na tym świecie lub gdyby Ciebie zabrakło to nie stało by się nic złego pamiętaj - Bóg wie dlaczego i w jakim celu Cię stworzył, jesteś na tym świecie potrzebny i Bóg nie żałuje, że Cię stworzył. 
Kolejne zdanie z książki, którą Wam dziś polecam to zdanie mówiące o tym, iż "nie jesteśmy zepsutymi ludźmi, którzy przez całe życie naprawiają swoje błędy. Rodzimy się doskonali i przez całe życie to odkrywamy." Warto odkryć w sobie doskonałość. Warto odnaleźć w sobie cząstkę boską i kochać ją z całej siły choćby była mikroskopijnych rozmiarów uczep się jej i codziennie rano mówi sobie "jestem cudem". To od Ciebie zależy jakie będzie Twoje życie. To od Twojego podejścia zależy, czy będziesz osobą raczej w życiu szczęśliwą, czy nieszczęśliwą. Może nie masz wpływu na to, co dzieje się w Twoim życiu, gdyż często jest to zależne od rzeczy i ludzi, które nas otaczają, od różnych naprawdę niezależnych od nas sytuacji i czasu, ale masz wpływ na to jaka będzie Twoja na to reakcja. Nie mów "jestem nikim" bo raz, czy drugi nie wyszło Ci w pracy, w miłości, czy w szkole. Bóg kocha Cię mimo tego. On daje nam siły i środki do tego, aby pełnić konkretną rolę w życiu. Jeśli prosiłeś o sieć pełną złotych rybek, a w zamian za to otrzymałeś prostą wędkę bez przynęty to znaczy, że jesteś zdolny do tego, aby dalej poradzić sobie sam. Że sieć złotych rybek nie jest Ci potrzebna, że Twoje szczęście nie jest zależne właśnie od tej sieci. "Wszystko może się zdarzyć, wystarczy, że wykorzystasz okazje, które stwarza ci los." 


Bóg każdego dnia chce Ci powiedzieć, że jesteś cudem. Mimo tego, że może masz 50 lat i przez całe życie nie spotkało Cię nic miłego, może nikt nie powiedział Ci, że jesteś oczkiem w jego głowie, albo jesteś dla niego ważny pamiętaj, że dla Boga jesteś najważniejszym Jego dzieckiem. Gdyby było inaczej uwierz mi, nie pojawiłbyś się na tym świecie. Bóg pozwolił Ci się urodzić i oddał za Ciebie życie na Krzyżu, dał przebić ręce, nogi i bok żeby Tobie podarować życie, a jeśli On, ten który stworzył cały Świat zaplanował w tym Świecie Twoje istnienie to może znaczyć tylko jedno - jesteś kimś bardzo wyjątkowym i tylko jednego Ci potrzeba - abyś uwierzył w to, że JESTEŚ CUDEM!

Komentarze

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!