Eliksir młodości.

Naukowcy od zarania dziejów pracują nad wynalezieniem leku, antidotum na upływający czas i oznaki starzenia. Coraz to nowsze technologie wprowadzane są do kremów, kosmetyków i suplementów diety aby choć na chwilę zatrzymać czas. Wielu ludzi chciałoby mieć w swojej domowej apteczce tak zwany eliksir młodości. A potrzeba tak niewiele, aby stać się jego posiadaczem. Trochę samokontroli, silnej woli i chęci serca wystarczą, by na długie lata pozostać młodym, radosnym człowiekiem.


Pan Bóg ma dla nas niesamowitą ofertę. Gwarantuje nam, że jeśli będziemy chcieli żyć blisko Niego, jeśli będziemy żyli życiem łaski i Sakramentów On w zamian ofiaruje nam długowieczność, piękno i uśmiech na twarzy. Eliksir młodości został wynaleziony przez samego Boga na początku stworzenia świata, problem w tym, że nie wszyscy go jeszcze odkryli. W czym tkwi jego sekret? Częsta spowiedź i regularne przyjmowanie Chrystusa w Eucharystii powodują, że nasza dusza i serce są ciągle żywe, na nowo się odradzają. Piękno nie zawiera się tylko i wyłącznie w zewnętrznej powłoce człowieka. Wszyscy dobrze znamy powiedzenie, iż nie szata zdobi człowieka, czy też, że nie powinno oceniać się książki po okładce. Piękno, to prawdziwe, wypływa z głębi, zawiera się w duszy człowieka, a uwidacznia przez jego słowa, gesty i czyny, przez życzliwość okazywaną innym, miłosierdzie, którym darzy siebie, Boga i ludzi, sposób w jaki się modli, przez uśmiech i serdeczność. To jest istotą prawdziwego piękna człowieka. Dlatego też spowiedź święta jest najlepszym z możliwych zabiegów kosmetycznych mających na celu poprawę naszej urody.

Kiedy serce i dusza człowieka są młode, piękne i czyste wówczas ich blask promienieje na zewnątrz, rozpromieniają tę osobę i czynią ją samą piękną. Wszystkie nasze pobudki, mimika twarzy, gesty, nie biorą się znikąd. Swoje źródło mają w naszych sercach, a nikt nie dba lepiej i bardziej o nasze serca niż mieszkający w nich Chrystus po przyjęciu Komunii Świętej. Nie ważne ile mamy lat, ważne na ile się czujemy. Metryka ciała nie pokrywa się z metryką duszy. Doskonale widoczne jest to u osób starszych wiekiem, które całe życie przeszły, krocząc z Chrystusem u boku. To niesamowite jak bardzo u takich osób Chrystus mieszkający w ich sercach widoczny jest na zewnątrz, w ich spojrzeniu, twarzy, spracowanych dłoniach, słowach, które wypowiadają. Nigdzie nie dostrzeżesz Boga lepiej niż w oczach zatroskanej o dobro dzieci i wnuków babci. Wydawać by się mogło, że ona właśnie, choć fizycznie powinna mieć już mniej siły do działania, jest pełna wigoru i chęci do pracy, do niesienia pomocy swoim najbliższym. Dlaczego? Bo właśnie tak działa eliksir młodości, który oferuje nam Bóg. 


Wraz z upływem lat kalendarzowych nasza dusza żyjąca Bogiem i z Bogiem odmładza się. Na duszy, której regularnie dostarcza się owoców Sakramentów Świętych nie widać zmarszczek, zmęczenia, ani poharatania czasem. Taka dusza jest zawsze młoda, pełna życia i zapału. Taka dusza i takie serce będzie wiecznie miało siły do podejmowania nowych działań na chwałę Pana i co najważniejsze - takie dusze czeka prawdziwe Życie Wieczne. Tylko ten jeden salon kosmetyczny, jakim jest konfesjonał, jakim jest spowiedź, a co lepsze, kierownictwo duchowe, jak wspomina o tym ks. Pawlukiewicz, nie tylko mówi o widocznych efektach swoich zabiegów, ale rzeczywiście je uwidacznia. Zatem jeśli szukasz sposobu na długowieczność, jeśli marzy Ci się poszukiwany przez badaczy eliksir młodości wystarczy, że zwrócisz swoje oczy ku Niebu, poprosisz Boga o łaskę, a na pewno otrzymasz oczekiwany efekt, jakim jest Życie Wieczne.

Komentarze

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża