Nic bez woli Nieba się przecież nie dzieje...

Pojawiają się w moim życiu momenty, kiedy zapominam o tym, że On nad wszystkim czuwa. Bywa, że ogarnia mnie strach, lęk o kogoś, lub o coś. Nie zawsze wtedy potrafię uklęknąć przed wizerunkiem Najwyższego i powiedzieć "Jezu ufam Tobie". Nie przychodzi mi to z łatwością, a czasami po prostu nie pamiętam o tym, że jest Ten, który panuje nad sytuacją. Ale On właśnie przedziwnie wtedy sam mi o sobie przypomina.

Bóg do nas mówi. Tak, do Ciebie też. Najważniejsze, aby chcieć go usłyszeć. Nie dalej jak wczoraj zaprzątał mi głowę pewien problem. Byłam smutna, ale bardziej wystraszona. Bałam się i nie docierały do mnie żadne argumenty. Dzisiaj, zupełnie niespodziewanie, na jednej z katolickich stron na Facebooku pojawił mi się taki oto obrazek:


I naprawdę, niech mi ktoś spróbuje powiedzieć, że Boga nie ma. Jest! I daje nam o Sobie znać każdego dnia, w każdej sekundzie naszego życia! Jeśli zaprosisz Go do swojego życia, to nawet, gdy czasem o Nim zapomnisz, on będzie przy Tobie i dyskretnie będzie dawał Ci znaki swojej obecności. 

Mimo, że Koronka do Bożego Miłosierdzia jest moją ukochaną modlitwą, w życiu nie zawsze wychodzi mi tak łatwo i prosto mówienie codziennie Bogu "ufam Tobie". Gdy sytuacje są podbramkowe, wydają się niebezpieczne, czy niepewne, trudno wtedy bezgranicznie ufać, nawet Jemu. Ale nie jest to niemożliwe. Owszem, potrzeba silnej woli i wiele samozaparcia, ale nikt nie mówił, że będzie lekko. 


Per aspera ad astra (Przez trudy do gwiazd). To znane łacińskie przysłowie chyba najprościej obrazuje to, że w życiu bywa czasem ciężko, że grunt pod nogami może się zapadać, ale ostatecznie wszystko to, jeśli tylko ufamy Bogu, doprowadzi nas do Zbawienia. Trwamy w zadumie Wielkiego Postu. Te przysłowie można wytłumaczyć także na przykładzie męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Trud Drogi Krzyżowej uwieńczony chwałą Nieba dla wszystkich ludzi. Jezus też wątpił. Prosił Boga o odsunięcie kielicha goryczy, bólu i niewypowiedzianego cierpienia. Ale ostatecznie zaufał Ojcu. Wskazał nam drogę, jaką powinniśmy iść, aby dostąpić chwały Królestwa Bożego.

Komentarze

  1. Dobra robota! Czekam na kolejne wpisy.

    Stop by my website :: jak prowadzić zdrowy tryb życia blog,
    http://www.hallusforte.pl/,

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

Moja Góra Tabor.

Wielkie Wyzwanie

Mały Książę i Róża