JEZUS WYBRAŁ ŻYCIE!!! ALLELUJA!!!

Brakuje mi słów, które mogłyby opisać radość, jaką przeżywam z racji Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa! Msza Wigilii Paschalnej jak zwykle była cudowna i przejmująca. Dźwięk radosnego Alleluja, a później jeszcze bardziej radosne i uroczyste Te Deum wprawiły moje serce w mocniejsze obroty.


Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! To jest prawda, którą jesteśmy zobowiązani głosić innym. Nie możemy zachowywać dla siebie tego, co usłyszeliśmy na rezurekcji. Bóg objawił nam swoje Zmartwychwstanie tak jak objawił je kobietom, które przyszły z olejkami do grobu. Tak jak one poszły oznajmić radosną nowinę światu, tak i my musimy przekazywać ją wszystkim, których spotkamy na swoich drogach.

Życie wygrało. Jezus zwyciężył! Nie ma śmierci, jest życie. Czyż może być piękniejsza i wspanialsza wiadomość dla człowieka niż to, że będzie żył wiecznie?! To nie ściema! To najprawdziwsza prawd,  oczywista oczywistość! Życie króluje nad śmiercią!


Uwierzmy w to, co wyznajemy! Uwierzmy w Alleluja, które radośnie śpiewamy. Jezus był martwy, zstąpił do piekieł, ale pokonał Szeol i pokazał, że Prawdziwie On jest królem życia i śmierci. Uwierzmy, tak jak uwierzyły kobiety, które poszły do grobu. Widząc pusty grób nie bójmy się tylko idźmy głosić Dobrą Nowinę o Zbawieniu!

Alleluja! nie ma sytuacji, w której by chrześcijanin musiał przyznać, że wszystko stracone. Wiecznie rodzi się cud nowego życia.

Nie przechodźmy obok Zmartwychwstania obojętnie. Nie wracajmy bezpośrednio do swojej codzienności. Chrystus Zmartwychwstały przez to, co dokonał dzisiejszej nocy, odmienił naszą codzienność. Ona nigdy nie będzie już szarą codziennością - to codzienność będąca pod kloszem Zmartwychwstania i Zbawienia, pod kloszem Życia Wiecznego. Wybieraj życie, tak jak wybrał je Jezus, stawiając na piedestale, ponad śmiercią, ponad grobem i smutkiem. Życie zwyciężyło!Życzę Wam Kochani Czytelnicy, aby Zmartwychwstały niósł pogodę, nadzieję, wiarę, miłość i radość w Waszą codzienność. Aby dokonała się w Was przemiana zwykłej codzienności, w codzienność przeżywaną przez pryzmat Życia Wiecznego. Nieście nowinę o Zbawieniu i ogromnej Miłości Boga wszystkim, którzy jej potrzebują, którzy jej nie usłyszeli, albo nie uwierzyli w nią. Niech Wam Chrystus będący Drogą, Prawdą i ŻYCIEM obficie błogosławi! ALLELUJA!

Komentarze

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!