#oSłowie 2. - Chcę CiebieDla Boga nikt z nas nie jest obcy. W Piśmie Świętym odnajdziemy słowa, iż Bóg znał nas jeszcze zanim ukształtował nas w łonach naszych matek. Znał mnie i Ciebie zanim jeszcze Twoi rodzice zdążyli o Tobie pomyśleć. W dzisiejszym Czytaniu z listu do Efezjan Pan potwierdza tę znajomość, to, że nie jesteś Mu obojętny, że masz udział w Królestwie Bożym, w jego kształtowaniu i istnieniu. 


W dzisiejszym Słowie Bożym odnajdujemy też opis powołania pierwszych Apostołów. Spróbuj sobie dziś uświadomić, że Pan Bóg powołuje Ciebie. Wydawać by się mogło, że nie można powierzyć jakiegoś zadania, a tym bardziej takiej funkcji, jak przekazywane Słowa Bożego, komuś, kogo się dobrze nie zna, o kim wie się niewiele, albo kogoś, kto na codzień trudni się zupełnie innym zajęciem. Apostołowie przecież zanim Chrystus wezwał ich do pójścia za sobą mieli swoje prace, wykonywali swoje zawody i raczej żaden z nich, a przynajmniej większość, nie była urodzonymi kaznodziejami. Bóg jednak znał ich wnętrza dużo lepiej niż oni sami i wiedział, że poradzą sobie z zadaniem, jakie im włożył w ręce. 

Tak samo jest z nami. Pan Bóg, również poprzez dzisiejszą Ewangelię, w której w miejsce imion dwunastu Apostołów można śmiało postawić swoje imię, Pan Bóg powołuje nas do głoszenia Słowa Bożego innym. On, mimo, że mnie się wydaje, że nie jestem godzien, że się do tego nie nadaję i że na pewno ktoś inny byłby lepszy, wie, że nie ma lepszych na to miejsce i wzywa właśnie Ciebie i mnie, a poprzez zaznaczenie, że dla Niego nie jestem obcy, wzbudza we mnie poczucie pewności siebie do tego, aby stawić czoła zadaniu, jakie każdy chrześcijanin ma przed sobą od chwili włączenia do wspólnoty Kościoła. 

Usłysz więc dzisiaj jak Pan mówi Ci, że się nadajesz do tego, aby być Jego pośrednikiem na ziemi. Daj się porwać, choć na codzień zajmujesz się czymś zupełnie innym, a w razie potrzeby zwróć się do Boga o wsparcie, pamiętając, że Jemu na Tobie zależy, że o Tobie pamięta i że nie jesteś dla niego kimś obcym.

P.S. - Artykuł ma w tytule numer drugi, ponieważ pierwszy odcinek serii #oSłowie znalazł się, z racji ograniczeń kilobajtowych wyłącznie na facebooku :( Zapraszam więc serdecznie na moją stronę na Facebooku 

Komentarze

 1. To wspaniałe uczucie, kiedy człowiek uświadamia sobie, że jest powołany przez samego Boga... Dzięki temu powołaniu możemy tworzyć prawdziwą wspólnotę, w której każdy na swój sposób służy innym :)

  Pozdrawiam serdecznie! :)
  Michał
  dajedomyslenia.wordpress.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg powołuje nas właśnie w taki sposób, byśmy byli jedni dla drugich, dlatego każdy jest chciany, każdy jest kochany i każdy jest potrzebny :)

   Pozdrawiam również :)

   Usuń

Publikowanie komentarza

Skoro już tu jesteś, zostaw po sobie ślad. Chętnie poznam Twoje zdanie na ten temat i podziękuję Ci za wizytę.

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!