Jak być dobrym ziarnem?

22 października przeżywaliśmy w Kościele niedzielę misyjną. Modliliśmy się za misjonarzy, ludzi, do których są posyłani oraz o nowe powołania misyjne. Niewielu z nas zdaje sobie jednak sprawę z tego, że powołany do misji jest każdy z nas i wcale nie oznacza to, że mamy teraz wszyscy spakować torby i walizki i wyjechać gdzieś na głębokie prerie Afryki, Ameryki Południowej, czy w inne nieodkryte zakątki Świata.


Ludzi, którzy jeszcze nie poznali Jezusa jest na całym Świecie około 2/3 populacji. Spotykasz ich codziennie, w pracy, na ulicy, w szkole, bywa, że nawet w kościele... Twoją misją i misją każdego jest bycie odbiciem Chrystusa w każdej sytuacji naszego życia. Ludzie, którzy Cię spotykają, mają w Tobie widzieć Boga i dzięki Tobie Go poznawać i chcieć zawiązać z Nim relację.

Mamy być dobrym ziarnem wszędzie, gdzie się pojawiamy. Nie takim, które spadnie na skałę i nic z niego nie wyrośnie, ale ziarnem, które zakwitnie najpiękniejszymi kwiatami i zaowocuje najsmaczniejszymi owocami. Jak to zrobić? Jak żyć, by żyć dobrze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz nie gdzie indziej jak w Piśmie Świętym. To jednak, spisane przed wieloma laty, choć niedawno zostało ponownie "przełożone" na bardziej współczesny nam język, może się często okazać niezrozumiałe. 

Są w Piśmie Świętym kwestie, które trzeba odczytywać wprost, bez poszukiwania drugiego dna. Znacznie więcej jest jednak ukrytych metafor, porównań, odniesień do czasów współczesnych Jezusowi, których my nie koniecznie musimy znać i rozumieć. Jak zatem czytać Słowo Boże, aby czytać je dobrze i aby rodziło w nas jak najlepsze owoce?Z pomocą przychodzi nam książka księdza Piotra Śliżewskiego zatytułowana "Jeszcze tego nie wiesz?". Jest to swego rodzaju przewodnik do bycia dobrym ziarnem wśród innych. Oprócz wyjaśniania zapisów Pisma Świętego książka odpowiada na proste, ale najczęściej zadawane pytania jak: 
  • Na czym polega dobra modlitwa?
  • Do czego skłania mnie cierpienie?
  • Jak trafić do nieba?
  • Czy mam chrześcijańską wrażliwość?
  • Co cechuje autentyczne chrześcijaństwo?
Rozdziałów w książce jest oczywiście znacznie więcej, a każdy z nich, wyjaśnia poszczególne aspekty życia chrześcijańskiego w oparciu o zapisy Słowa Bożego. Ten duchowy przewodnik przeprowadzi Cię przez zarówno trudne momenty w wierze, jak i pomoże Ci jeszcze bardziej cieszyć się z bycia Bożym dzieckiem na co dzień. Jeśli zdarza Ci się, że znajomi zaskakują Cię najbardziej oczywistymi pytaniami o Jezusa, Kościół i wiarę to prawdopodobnie właśnie w książce "Jeszcze tego nie wiesz?" znajdziesz odpowiedź na ich rozterki. Przekonaj się sam i już dziś zajrzyj na fanpage książki na Facebooku (do którego link znajdziecie wyżej), a najlepiej powiększ o tę pozycję swoją domową biblioteczkę i korzystaj do wytarcia literek i stań się dobrym ziarnem w Bożej plantacji. :-) 

Komentarze

Przeczytaj również

#dekalog - 6. Cudzołóstwo

Czy katoliczka może być kobieca?

Nic nie dzieje się przypadkiem!